Toruń

Toruń to jedno z najstarszych miast w Polsce, znane dzięki osobie Mikołaja Kopernika, toruńskim piernikom, czy świetnie zachowanej gotyckiej architekturze. Obfituje w fascynujące historie, liczne i piękne zabytki, a także w wiele spektakularnych wydarzeń kulturalnych, sportowych i rozrywkowych. Co roku Toruń odwiedza ponad 2,4 mln turystów z kraju i zagranicy. Gości przyciąga zwłaszcza zespół staromiejski, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jego atrakcyjność doceniają również studenci, których kształci się tu ponad 27 tysięcy.

Toruń dynamicznie się rozwija, oferując przedsiębiorstwom doskonałe warunki do inwestowania. Szczególnie docenianym walorem jest lokalizacja miasta, przy ważnych szlakach komunikacyjnych, w tym autostradzie A1 (Północ–Południe), będącej częścią powstającego połączenia Skandynawii z regionem Morza Śródziemnego. Komunikację ułatwia też dobrze rozwinięta sieć kolejowa, lotnisko cywilne, na terenie którego mogą lądować małe samoloty biznesowe oraz oddalony o niecałe 50 km międzynarodowy Port Lotniczy w Bydgoszczy.

To miasto, które otwarte jest na innowacyjne i kreatywne przedsiębiorstwa. Potencjał firm wspierany jest przez prężnie działające instytucje otoczenia biznesu i politykę proinwestycyjną władz Torunia. Swoje miejsce znalazło tu już ponad 26 tys. podmiotów gospodarczych i ich liczba stale wzrasta.

Urok miasta, przyjazna atmosfera sprawia, że Toruń jest dobrym miejscem do codziennego życia, atrakcyjnym miastem dla biznesu oraz niewątpliwie doskonałą lokalizacją do spędzania aktywnie wolnego czasu i urlopu.

http://www.torun.pl/